SOCIALINĖS-PILIETINĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMO  TVARKA

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. gegužės 6 d. įsakymu Nr. V – 457 „Dėl 2015-2016 ir 2016-2017 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų patvirtinimo“ 112 punktu įteisinta privaloma ugdymo proceso dalis – socialinė-pilietinė veikla.
  2. Pagal pagrindinio ugdymo programą privaloma socialinė-pilietinė veikla, kuriai skiriama ne mažiau kaip 10 valandų per mokslo metus. Socialinė-pilietinė veikla fiksuojama dienyne. Mokiniai savo socialinės-pilietinės veiklos įrodymus kaupia aplankuose.
  3. Organizuojant socialinę-pilietinę veiklą, atsižvelgiama į mokinių amžiaus tarpsnių ypatumus, mokyklos bendruomenės tradicijas, vykdomus projektus, pilietiškumo ugdymo, kultūrines ir socializacijos programas.
  4. Tvarkos aprašas numato socialinės-pilietinės veiklos organizavimo principus: socialinės-pilietinės veiklos tikslą, uždavinius, veiklos kryptis, atlikimo būdus bei trukmę.
  5. Tikslas – skatinti mokinių socialinį solidarumą ir pilietinį tautinį aktyvumą, ugdyti jų pilietiškumo kompetenciją, būtiną aktyviam ir atsakingam dalyvavimui nuolat besikeičiančios visuomenės gyvenime.
  6. Uždaviniai:

6.1. Stiprinti demokratinę progimnazijos kultūrą;

6.2. Ugdyti ir puoselėti mokinių tautinį ir pilietinį sąmoningumą, skatinti tautinę saviraišką;

6.3. Didinti mokinių visuomeninį ir politinį aktyvumą;

6.4. Formuoti mokinių vertybines nuostatas, asmeninius, socialinius, komunikacinius, darbo ir veiklos gebėjimus.

SOCIALINĖS - PILIETINĖS VEIKLOS MOKYKLOJE ORGANIZAVIMAS

1. Socialinė-pilietinė veikla organizuojama atsižvelgiant į mokinių amžiaus tarpsnių ypatumus (pagal mokymosi koncentrą):

7.1. 5-6 klasėse mokinių veikla orientuota į mokinių socialinių ryšių kūrimą ir stiprinimą pačioje klasėje, progimnazijos bendruomenėje;

7.2. 7-8 klasėse mokinių veikla orientuota į mokinių pilietiškumo bei atsakingo dalyvavimo gebėjimų ugdymą, dalyvaujant progimnazijos savivaldoje, vietos bendruomenės ir jaunimo organizacijų veikloje;

1. Socialinę-pilietinę veiklą gali organizuoti klasės vadovas, dalyko mokytojas, socialinis pedagogas, psichologas arba kiti progimnazijos darbuotojai.
  2. Mokiniai gali užsiimti socialine-pilietine veikla ir už progimnazijos ribų - pagalba seniūnijose, bendruomenėse, NVO veiklose, organizuojamose akcijose, jaunimo organizacijose, kultūros centruose, vaikų darželiuose ir kt.
  3. Socialinės-pilietinės veiklos priežiūrą, apskaitą el.dienyne vykdo klasės vadovas iki mokslo metų pabaigos.
  4. Mokinius, nesurinkusius reikiamo valandų skaičiaus likus 2 savaitėms iki mokslo metu pabaigos, administracija nukreipia tuo metu progimnazijai svarbiai socialinei-pilietinei veiklai (klasės vadovas iki to laiko apie tokius mokinius informuoja progimnazijos administraciją).
  5. Jei mokinys dėl nepateisinamu priežasčių neatliko socialinės-pilietinės veiklos, jis privalo atlikti ją iki kitų mokslo metų pabaigos.

III. PROGIMNAZIJOS  SIŪLOMOS SOCIALINĖS - PILIETINĖS VEIKLOS KRYPTYS

Kryptis

Veikla

Atsakingas

Pagalbos mokyklai veikla

·darbas bibliotekoje;

·progimnazijos  interjero atnaujinimas, progimnazijos bendrųjų erdvių apipavidalinimas, svetingos aplinkos kūrimas;

·pagalba dalykų mokytojams tvarkant kabinetus, metodinę medžiagą, leidžiant stendus;

·budėjimas renginių metu;

·pagalba klasių auklėtojams tvarkant dokumentus;

·progimnazijos patalpų tvarkymas, remontas, mokymo priemonių kūrimas;

·kabinetų, kitų mokyklos patalpų smulkus remontas;

·progimnazijos inventoriaus remontas;

·dekoracijų ruošimas;

·kabineto, progimnazijos patalpų priežiūra.

Dailės, technologijų, kūno kultūros mokytojai, dalykų mokytojai, direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, administracija.

Ekologinė veikla

·organizavimas ir dalyvavimas pilietinio ugdymo, prevenciniuose, socialiniuose, profesinio orientavimo, meniniuose projektuose, koncertuose;

·pagalba tvarkant Pasvalio miesto ir rajono aplinką;

·pagalba tvarkant Pasvalio miesto ir rajono  lankytinas vietas;

·dalyvavimas miesto ar respublikinėse ekologinėse akcijose, projektuose.

Klasių auklėtojai, direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, administracija.

Projektinė veikla

·dalyvavimas pilietinio ugdymo, prevenciniuose, socialiniuose, profesinio orientavimo projektuose;

·gerumo akcijos;

·renginių organizavimas;

·parodų rengimas.

Administracija, socialinis pedagogas, psichologas, specialusis pedagogas, dalykų mokytojai, klasių auklėtojai, neformaliojo ugdymo būrelių vadovai.

Socialinė (pedagoginės pagalbos) veikla

·individuali pagalba mokymosi sunkumų turintiems ar žemesnių klasių mokiniams;

·pagalba pradinių klasių mokytojams;

·pagalba 5–8 klasių auklėtojams organizuojant renginius, išvykas;

·pagalba organizuojant sportinę veiklą.

Dalykų mokytojai, socialinis pedagogas, psichologas, neformaliojo ugdymo būrelių vadovai.

Kita veikla

·atstovavimas progimnazijai vykdant visuomeninę veiklą (akcijos, žygiai, minėjimai);

·dalyvavimas koncertinėse programose;

·pagalba progimnazijoje organizuojamuose renginiuose (budėjimas, svečių registravimas ir kt. darbai);

·pagalba organizuojant progimnazijoje apklausas, tyrimus bei juos apibendrinant;

·aktyvi veikla progimnazijos savivaldos institucijose;

·pagalba tvarkant progimnazijos metraštį.

Klasių auklėtojai, bibliotekos vedėjas, dalykų mokytojai, administracija.

Mokyklos emblema

Pamokų laikas (1 kl.)