Su gimtadieniu, SVALIA!

Paskutinį ir trumpiausią žiemos mėnesį su jubiliejum mokiniai sveikino savo mokyklą laiškais. Neilgais, kaip ir vasaris, bet labai šiltais ir šviesiais kaip artėjantis pavasaris...

Puikių laiškų pirmiausia atsiuntė 4a klasės (mokytoja Rasa Sturienė) ir 4b klasės (mokytoja Aušra Mikalajūnienė). Paskui atskrido 2a klasės (mokytoja Audronė Suveizdienė) ir 3a klasės (mokytoja Diana Strakšienė) žaismingi laiškučiai. Vėliau laiškus mokyklai rašė visi 5a, 6b, 7a, 7b klasių mokiniai. VISI laiškučiai suguls į jubiliejinį 80-mečio aplanką.

Citatos iš 5a, 6b, 7a, 7b klasių mokinių

laiškų progimnazijai 80-mečio proga

 

Brangioji mokykla,

tu esi mano pasaulis, palaima. Išmokai tiek svarbių dalykų, kai esi šalia. Man čia patinka susirasti naujų draugų, apžiūrinėti savo mėgiamiausią dailės ir muzikos kabinetą, nes ten tiek įvairių instrumentų ir piešinių galiu pamatyti. Labai malonu ir gera pasivaikščioti gryname ore per pertraukas didžiajame stadione ir pasigrožėti gamtiniais kūriniais, pasodintais augalais.

 

Dabar jau penkti metai, kai aš bėgu pas tave mokytis. Man čia labai patinka. Gražios, dideliais langais klasės, ilgi koridoriai, didelė sporto salė. Gimtadienio proga noriu palinkėti, kad dar ilgai būtum tvirta ir graži. Kad dar ilgai priimtum pas save mokytojus ir mokinius.

 

Labai gerai, kad čia dirba tiek puikių ir griežtų mokytojų. Turėti griežtą mokytoją yra labai gerai, nes mokiniai tada susikaupia, stengiasi. O mokytojas juk nori išmokyti.

 

80 metų – tai labai daug. Tad nuoširdžiai sveikinu mūsų mokyklą. Linkiu, kad ji išliktų šauni, kad visiems būtų gera joje siekti savo tikslų, kad mokytojai būtų linksmi ir kad vaikai noriai eitų čia. Kad visi būtų draugiški ir laimingi.

 

Labiausiai man čia patinka susitikti su draugais, daug ko išmokti ir sužinoti bei linksmai praleisti laiką. Mokytojai ir mokiniai visada būna draugiški ir prireikus ištiesia pagalbos ranką. Taip pat labai graži yra Tavo aplinka, visi medeliai, krūmai ir gėlės, kurie kiekvieną dieną pakelia nuotaiką ir nuramina.

 

Dėkodamas Tau, dar noriu pasakyti, kad ir Tavo mokytojai kartais klysta. Būna labai negera išgirsti mokytojo piktus žodžius, kai iš tiesų tu nieko blogo nepadarai. Tai yra taisytina ir visi mokosi iš klaidų. Mane dar pykdo, kai kartais mokytojai nieko nepranešę ar nepaaiškinę liepia rašyti kontrolinį darbą.

 

Kaip ir kiekviename kolektyve, taip ir mokykloje, vis tiek yra, mano akimis, ir trūkumų... Mokytojai dauguma geri, bet yra ir griežtų, dažnai šaukiančių be priežasties ir nepasistengiančių suprasti. Taip pat gaila, jog mokyklos teritorijoje nėra geresnio stadiono, daugiau veiklų lauke per pertraukas. Bet tai galima pataisyti. Manau, jog po kiek metų šie visi trūkumai bus ištaisyti ir Tu skleisi šilumą ir gėrį.

 

.....didžiuojuosi būdama tavo mokinė. Tu turi prasmingą istoriją, jau 81-us metus tu priimi savo globon naujus vaikus. Pas tave ateiname dar visai maži ir su nedideliu žinių bagažu. Tavo dėka iš mokytojų išmokstame skaityti ir rašyti, pasineriame į istorijos ir geografijos žinių lobynus. Man patinka, kad turiu daug užklasinės veiklos ir yra mokykloje puikūs mokytojai, kurie turi daug žinių, daug patirties ir kantrybės. Jie puikiai perduoda mums žinias, už kurias jiems esame dėkingi.

 

Mokytojai yra labai nuoširdūs ir draugiški. Jie moko ne tik pamokos temą, bet ir padeda mums ruoštis savarankiškam gyvenimui. Mokytojams galima išsipasakoti savo problemas, pasiguosti, pasitarti, ką daryti, o ko daryti nereikia. Mokytojai niekada neatstumia, visada randa mums laiko pasikalbėti bei mums patarti.

 

Tik dabar supratau, kaip stipriai man trūksta to, kas vyko tada, kai kasdien ėjau pas Tave, bėgiojau ilgais koridoriais, sutikdama draugus, kuriuos dabar matau tik kompiuterio ekrane... Kaip ėmiau ilgėtis klasių, kuriose, su savo klase klausydavau mokytojų, kurie visada pasakydavo kažką naujo ir įdomaus. O labiausiai noriu į klasės valandėlę, kur savo kabinete su savo klasės auklėtoja būnam visi tokie savi, nuoširdūs, nesusikaustę ir linksmi, kad net širdelė suvirpa dabar, Tau rašant apie tai...

 

Tačiau ne viskas man progimnazijoje patinka. Kartais mokytojų būnu nesuprastas, neįvertintas. Kartais būnu išbartas be kaltės. Mokykloje trūksta lygybės: pradinukams ir vyresniems skirtingos sąlygos. Pradinukai visada laimi, nors ir būna neteisūs. Man tai panašu į nepasitikėjimą ir netikėjimą vyresniais...

 

Mokymasis nuotoliniu būdu jau pabodo, nes turbūt jau visi pervargę ir net mokytojai kartais pratrūksta. Kai kurie ima šaukti, kodėl neįjungtas mikrofonas, nors netyčia taip atsitiko, nes nepastebėjau, kad jis išjungtas. Mokantis nuotoliniu, labai trūksta gyvo bendravimo su draugais ir mokytojais. Per nuotolinį nukenčia mokslai, nes negauname tiek žinių, kiek gautume mokydamiesi mokykloje.

 

Čia man patinka mokytis, susitikti su draugais ir kiekvieną dieną pro langus matyti gražią gamtą. Pertraukų metu turiu galimybę pasivaikščioti gražiose pievose ir suvalgyti skanią bandelę. Nors tavo sienos ir senos, bet jaukios. Taip pat per informatikos pamoką galiu mėgautis naujausia technika, pažinti pasaulį.

 

Nemalonūs, kartais suirzę mokytojų ir mokinių veidai. Visada galėtumėme dalytis pozityvumu, o ne sakyti: „Kaip mums čia blogai, niekas nepatinka“... Galime visada pasakyti žmonėms, kuriems kažkas nepasisekė tądien, kad tai tik laikina nesėkmė, tai tik akimirka. Galima visada pasakyti kažką gražaus, „juk tai daryti šitaip lengva“...

            

Noriu atsiprašyti už tai, kad tavęs nevertinau ir tingėdavau. Dabar tavęs nematau ir pasiilgau. Pasiilgau kiemo, draugų ir pamokų. O labiausiai pasiilgau Auklėtojos Rasos Simonavičiūtės, kuri padėdavo ir ištaisydavo mano klaidas. Dabar nors ir karantinas, aš netingiu mokytis ir siekiu nustebinti savo tėvus.

  

Tu turi gražų parkelį už stadiono. Gražų įėjimą, pro kurį sueiname kiekvieną rytą. O pavasarį prie takelio sodiname tulpes. Nesulaukiu, kol jos sužydės. Turi paprastas, bet jaukias klases, kuriose mes mokomės. Koridorius, kuriais vaikštome per pertraukas, susitinkame su draugais, mokytojais...

 

Gaila, kad šiuo metu tuščios klasės, nesigirdi vaikų juoko, šėlsmo arba draugų susibūrimo. Manau, Tau dabar labai liūdna, esi vieniša. KARANTINAS.

Kaip visi, ir aš mokausi iš namų, tačiau kiekvieną dieną Tave prisimenu. Pasiilgau mokytojų, draugų, pokštauti ar keliauti, kurti, ar žingsnis po žingsnio, metai po metų kaupti žinias. Su Tavimi išmokau skaityti ir rašyti, piešti ir dainuoti, o tobulėjimui vis dar nėra ribų. Aš augu, augi ir Tu.

 

Labai mėgstu išskirtines dienas mokykloje, kaip Sausio 13-oji. Mėlynos neužmirštuolės labai gražiai atrodo ant Svalios megztukų, žvakės apšviečia nuobodžias mokyklos palanges, ir malonu kažką veikti, mąstyti, susikaupti, kad nepamirštum šios svarbios datos...

 

Man, kaip ir visiems vaikams, labiausiai patiko susirasti daug naujų draugų ir įgyti naujų žinių.

Negaliu atsispirti mokyklos bandelėms su cinamonu... Dar man patinka stadionas ir Basų kojų takas vidiniame progimnazijos kieme.

 

Dėkoju tau, nes jei tavęs nebūtų, dabar nerašyčiau šio laiško, nemokėčiau skaičiuoti, taisyklingai kalbėti gimtąja kalba, pažinti kitas kalbas... Labai džiaugiuosi, kad esi mano ir kitų mokinių širdyse. Labai ačiū už visus renginius, jie buvo puikūs, už nuostabias pamokas, puikius mokytojus, kurie mokė, moko ir mokys.

 

Esu labai laiminga, galėdama mokytis Pasvalio Svalios progimnazijoje. Ši mokykla man suteikia galimybę labiau pažinti pasaulį, sužinoti įdomių dalykų, leidžia išreikšti savo nuomonę ir siekti numatytų tikslų. Būdama mokykloje jaučiuosi saugiai todėl, kad yra nuostabūs mokytojai, kurie, užklupus sunkumams, mielai ištiesia pagalbos ranką. Man smagu praleisti laiką kartu su savo bendraamžiais, ypač kartu atlikti grupinius darbus.

 

...noriu Tau padėkoti, jog esi mano gyvenime. Tu man esi be galo svarbi ir miela. Į mano žinių pasaulį Tu įneši labai daug naujų potyrių. Kaip gera anksti ryte ateiti takučiu pas Tave. Labai malonu vaikščioti Tavo koridoriais. Tuomet sukyla labai daug prisiminimų: čia mane išmokė skaičiuoti, rašyti, piešti bei pažinti pasaulį. Kiekviena klasė ar salytė man yra labai šauni, visos jos turi savo istoriją. Šaunios ir mūsų mokytojos, ir mano klasiokai. Atmosfera pas Tave, mokykla, nuostabi.

 

Aš labai didžiuojuosi, kad einu į Pasvalio Svalios progimnaziją. Labai myliu šią mokyklą ir jos mokytojus, nes visi mokytojai yra mieli, padedantys ir patariantys. Ačiū, kad aprūpinote vadovėliais ir kitais dalykais. Labai noriu padėkoti mano pradinių klasių mokytojoms Daivai Baniulienei ir Daivai Čeponienei. Labai džiaugiuosiu, kad turiu pačią geriausią auklėtoją Gitą Bitinienę.

 

Mokyklą aš pažįstu beveik penkerius metus. Man čia saugu, gera ir viskas patinka. Graži aplinka, daug klasės draugų. Geri mokytojai visada pasirengę padėti. Mokykloje vienerius metus lankiau robotikos būrelį. Mano klasės auklėtoja Rasa Simonavičiūtė veda klasės valandėles įdomiomis temomis. Čia sužinoti dalykai pravers man savarankiškame gyvenime.

 

Mes augome kartu su tavimi. Tavo platūs koridoriai ir erdvios klasės tapo antrais namais. Kiekvieną dieną vis sužinome kažką naujo. Mano mėgstamiausios pamokos yra technologijos, informacinės technologijos ir istorija. Koridoriuje man patinka vaikščioti ir šnekėtis su draugais.

          

Man Svalios progimnazijoje labiausiai patinka aplinka. Labai tvarkinga bei jauki aplinka, kuri puoselėja gerus prisiminus apie Tave. Taip pat labai džiaugiuosi, kad Tu turi tikrai labai gerus mokytojus. Nuostabi mokyklos bendruomenė padeda Tau, kad taptum vaikams svajonių mokykla. Tai mokykla, kurioje keičiasi mūsų gyvenimo patirtys. Mes mokykloje patiriame labai daug emocijų ir čia mums diegiamos vertybės.

 

Tu labai gera, gerai išmokai vaikus. Tavo mokytojai irgi labai geri, renginiai labai įdomūs, vaikai šaunūs, virėjos verda skanų maistą. Gaila, kad karantinas ir mes turime saugotis, negalime eiti į mokyklą.

 

Linkiu tau dar ilgai gyvuoti. Kiekvieną rugsėjo pirmą pasitikti pulką klegančių mokinių, o baigusius mokyklą išlydėti į platų pasaulį. Nors aš dar tik šeštokas, bet baigęs mokyklą, tikrai pažadu užsukti pas tave pasisvečiuoti. Linkiu tau ir toliau „žydėti, skambėti ir amžiais stovėti“.

„Pasvaliuko“ informacija

 

Mokyklos emblema

Pamokų laikas

  1.     8.00 –   8.45
  2.     8.55 –   9.40
  3.     9.50 – 10.35
  4.   10.45 – 11.30
  5.   12.00 – 12.45
  6.   12.55 – 13.40
  7.   13.45 – 14.30

Kontaktai

Vilniaus g. 46

Pasvalys LT-39177

Tel.: (8 451) 34548

Faksas  (8 451) 38333

El. paštas: svalios@pasvalys.lt

Kalendorius

August 2021
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Paieška

Svetainę lanko

Dabar svetainėje 55 svečiai ir narių nėra

Lankytojų skaitiklis

334723
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praėjusią savaitę
Šį mėnesį
Praėjusį mėnesį
Viso
177
704
3081
326619
3559
24845
334723

Jūsų IP: 172.31.28.20
2021-08-06