Gruodžio 4 dieną 1b klasės mokiniai skubėjo į netradicinę lietuvių kalbos pamoką, kuri vyko progimnazijos bibliotekoje. Pamokos tikslas – susipažinti su bibliotekininko profesija, bibliotekoje esančiomis knygomis, išsirinkti įdomiausias, atitinkančias mokinių amžių.

Bibliotekos vedėja Kristina Smailienė mus pasitiko su šypsena. Pirmiausia aprodė patalpas, supažindino pirmokus su gero elgesio taisyklėmis bibliotekoje. Smagu, jog visi mokiniai pritarė, kad bibliotekoje reikia elgtis tinkamai: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Vaikai atidžiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie knygas. Vienus sudomino knygos anotacija, kitus – jos viršelis, trečius – spalvingos iliustracijos.

Pirmokams buvo užvestos skaitytojo kortelės, kurios įrodo, kad jie dabar jau bibliotekos skaitytojai. Atsisveikinant kiekvienam buvo įteikti skirtukai, kurie padės nepasiklysti, pažymės, kurioje vietoje baigė skaityti.

Sugrįžę į klasę pradinukai neslėpė savo gerų emocijų: diskutavo, kaip keliaus į biblioteką išsirinkti knygučių. Vaikai įsitikino, kad bibliotekoje lankytis naudinga ir įdomu.

Jurgita Balčiūnaitė

1b klasės mokytoja

1b biblioteka